O nas
Jesteśmy doświadczonym zespołem prawników. Skupiamy ekspertów z wielu dziedzin.
Wykwalifikowani prawnicy
Ponad 30 lat doświadczenia
Zaufany zespół ekspertów
Informacje prawne
Zapewniamy kompleksowy monitoring legislacyjny, śledząc zmiany od projektów ustaw po podpis Prezydenta. Dzięki temu nasi klienci są zawsze na bieżąco z aktualnymi przepisami prawnymi.
Konsultacje
Oferujemy indywidualne doradztwo dla sektora MŚP, analizę umów oraz konsultacje w zakresie inwestycji OZE. Nasze usługi pomagają przedsiębiorcom podejmować trafne decyzje strategiczne.
Sprawdzone wyniki
Nasze wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm gwarantują skuteczność działań. Weryfikacja dokumentacji płacowej i optymalizacja kosztów przekładają się na wymierne korzyści dla naszych klientów.
Marek Woch
Dr nauk prawnych (2015 r.) – Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Pełnomocnik Prezesa NFZ ds. kontaktów z organizacjami pozarządowymi i organami władzy publicznej w latach 2016-2020. Od 2019 roku Radca Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, od 2020 roku Dyrektor Generalny w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, a od stycznia 2023 do czerwca 2024 roku Zastępca Rzecznika MŚP.
Ekspert Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego w latach 2015-2019.
Prowadził wykłady w następujących uczelniach:
– Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie,
– Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu,
– Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi.
W 2021 roku był pomysłodawcą i twórcą w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców koncepcji witryny informacyjnej dotyczącej współpracy nauki i biznesu. Witryna ta stanowi platformę informacyjną dla przedsiębiorców, bazę wiedzy na temat źródeł finansowania badań naukowych oraz zachęca do podejmowania inicjatyw ze środowiskiem naukowym [link do serwisu Nauka i Biznes].
Dziennik Gazeta Prawna 15 lutego 2022 roku ogłosił stworzoną przez redakcję listę 50 najbardziej wpływowych prawników w 2021 roku. Dr n. pr. Marek Woch zajął 31. miejsce.
Specjalizuje się w prawie konstytucyjnym, zagadnieniach dotyczących działalności gospodarczej, prawie z zakresu ochrony zdrowia i ubezpieczeń społecznych oraz filozofii prawa.
Członek Polskiego Towarzystwa Legislacji w Warszawie oraz Stowarzyszenia Badań nad Źródłami i Funkcjami Prawa FONTES. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Centrum Społecznej Demokracji.
Pod linkiem znajduje się wykaz publikacji i wygłoszonych referatów dr n. pr. Marek Woch Dorobek naukowy – stan na 13 czerwca 2024 r.
Prezes KRP Kancelaria Rzecznika Przedsiębiorców P.S.A.
Paweł Frankiewicz
Dr nauk prawnych – Kijowski Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny im. Wadyma Hetmana.
Doktorant – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
EMBA – Apsley Business School.
Inne: Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie, SGH Warsaw School of Economics, PANS Jarosław.
Paweł Frankiewicz jest uznanym ekspertem w dziedzinie komunikacji kryzysowej oraz doświadczonym przedsiębiorcą. Posiada bogate wykształcenie z zakresu prawa i zarządzania, zdobyte na renomowanych uczelniach w Polsce i za granicą.
Temat dysertacji: „Administracyjno-prawne zasady funkcjonowania systemu finansowego w kontekście globalizacji i integracji europejskiej: doświadczenia Polski i możliwości ich zastosowania na Ukrainie”
Już w 2019 roku Paweł Frankiewicz w swojej pracy i licznych publikacjach międzynarodowych zwracał uwagę na to, że współczesny wektor rozwoju Ukrainy skierowany jest na stopniowe przyłączenie do europejskiej i światowej społeczności. Lata kontroli nad terytorium oraz wszystkimi sferami życia społecznego w czasach ZSRR doprowadziły do opóźnień w politycznej, prawnej, ekonomicznej i innych sferach. Zastój i konserwatyzm, które były charakterystyczne dla państw socjalistycznych, dziś powodują konieczność przeprowadzenia reform w kierunku przyjęcia światowych wartości demokratycznych i innowacji, aby dostosować je do ukraińskich realiów.
Paweł Frankiewicz podkreśla, że wdrażanie zagranicznych doświadczeń powinno być przemyślane, ponieważ ich wprowadzenie nie rozwiąże wszystkich problemów. Wskazuje na konieczność dostosowania doświadczeń tych państw, które są najbliższe Ukrainie nie tylko geograficznie, ale i mentalnie, szczególnie Polski, która charakteryzuje się stabilnością w sferach ekonomicznej i społecznej.
Polska jest członkiem wielu organizacji międzynarodowych, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, NATO, OBWE, Rada Europy i Unia Europejska, co świadczy o jej dążeniu do integracji w społeczność międzynarodową oraz wspieraniu procesów globalizacji. Polska, będąc częścią Unii Europejskiej, istnieje według reguł tej organizacji, co zapewniło jej rozwój i dobrobyt w porównaniu z innymi krajami postkomunistycznej Europy Wschodniej.
Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, Paweł Frankiewicz oferuje wsparcie w zakresie komunikacji kryzysowej oraz doradztwo administracyjno-prawne, w tym adaptację zagranicznych doświadczeń do lokalnych warunków prawnych i ekonomicznych.
Ekspert ds. Komunikacji Kryzysowej i Przedsiębiorca